Skip to main content

Integrator ODBC

  1. Integrator ODBC

Integrator ODBC służy do tworzenia integracji pomiędzy systemami. Mając dostęp do bazy danych systemu zewnętrznego mamy możliwość pobrania przez system dowolnych dokumentów z tej bazy oraz integracje tych danych w naszym systemie

Aby uruchomić integrator w pierwszej kolejność musisz skonfigurować ODBC do bazy z której system ma pobierać informację

Przykładowy opis konfiguracji znajduje się pod tym linkiem

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/ODBC-frequently-asked-questions

Kiedy ODBC jest już skonfigurowane w systemie w Ustawienia Synchronizacja Konfiguracja integratora - należy podać te dane

Można tworzyć wiele ODBC, jeżeli integracja ma istnieć z wieloma systemami

Dla ułatwienia dodano przycisk "testuj" dzięki któremu można sprawdzić czy serwer, widzi bazę danych na serwerze z integracją (ponieważ ODBC nie musi być na tej samej maszynie)

Następnie przechodzimy do Ustawienia Synchronizacja Integrator, gdzie możemy zdefiniować komendy SQL które będą pobierać dane z bazy zewnętrznej i umieszczać w bazie systemu.

Obowiązuje tutaj również standard język SQL. Należy pomiętać, że o ile komenda SQL pobierająca będzie przeważnie taka sam, o tyle komenda zapisująca już nie. Np. Kiedy dane pobierasz za pierwszym razem użyjesz komendy INSERT, ale wykonując ta operację ponownie będziesz musiał użyć już komendy UPDATE, ponieważ rekord będzie juz istniał

Dla ułatwienia w komendzie pobierającej dane dodano przycisk "wykonaj" który zamienia nazwy wszystkich kolumn na tagi, które możesz umieścić w oknie zapisu

Dlatego najłatwiej w komendzie pobierającej dane wpisać * np. SELECT * FROM products;

Należy oczywiście pamiętać o tym, że język SQL w Mysql, oraz Postgresql, czy Oracle różnią się.

Sposób wykonania jaki mamy do wyboru to:

  • przyrostowo w określonych godzinach
  • przyrostowo
  • w określonych godzinach

Priorytet - W zależności jaki priorytet będzie miał określony proces wykona się on w pierwszej kolejność, lub dalszej, gdzie 1 to pierwszeństwo a 9999 najmniej istotny.

Nazwa konfiguracji - podajesz nazwę z Ustawienia, Synchronizacja, Konfiguracja integratora

Do ODBC To opcja która pozwala umieszczać dane w zewnętrznej bazie (nie tylko je stamtąd pobierać)

Kiedy zdefiniowane są juz procedury dla integratora należy skonfigurować sam Integrator

Integrator dostępny jest na serwerze FTP. Po pobraniu go należy zmienić nazwę pliku config.pgsql.org na config.pgsql.php

A w nim ustawić dostęp do bazy gdzie:

$pgHOST - adres serwera

$pgUSER - nazwa użytkownika do bazy

$pgPASS - hasło do bazy

$pgPORT - post bazy

$pgDB - nazwa bazy danych

Po poprawnym uzupełnieniu danych uruchamiamy wiersz poleceń i uruchamiamy proces integrator.bat

Jeżeli wszystko zostało skonfigurowane prawidłowo następuje pobieranie wszystkich danych z bazy zewnętrznej do systemu

UWAGA. Tworząc polecenia SQL należy pamiętać o komendzie ORDER BY na kluczu głównym tabeli, aby dane aktualizowały się prawidłowo (ważne w przypadku synchronizacji przyrostowej)

Bez tej komendy dane mogą nie aktualizować się podczas synchronizacji, ponieważ w tabeli integrator w kolumnie last_id przechowywany byłby inny Id większy od obecnie aktualizowwanego, a synchronizacja przyrostowa jak sama nazwa mówi aktualizauje tylko przyrost.

Nowa funkcjonalność z widoku Integratora związana z aktywacją/deaktywacją integratora oraz uruchomieniem zapytania SQL w integratorze w dowolnym momencie.

  • Zielony przycisk w kolumnie Aktywny znaczy, że integracja jest aktywna. Przyciśnięcie tego obrazka powoduje zatrzymanie integracji i wyszarzenie zielonego znaczka.
  • Żeby wykonać skrypt SQL znajdujący się w integratorze w dowolnej chwili należy przycisnąć niebieski obrazek po lewej stronie od edycji.